top of page

Kangen İyonize Canlı Su ve Spor

Spor Tesisi 3

Profesyonel ve Olimpik Sporcular Kangen Su'ya Yöneliyor!

Futbol, beyzbol, basketbol ve tenisteki en iyi profesyonel sporcular ve takımların çoğu aradıkları avantaj için Kangen Su'ya yöneliyor. Kısa süre önce, ABD Olimpik Kayak Takımı, Olimpiyatlar için Vail'deki hazırlıkları sırasında Kangen Su'yu keşfetti. Bir cihaz satın aldı ve Olimpiyatlara götürdü! 
 

ATLETİK PERFORMANSI ÖNEMLİ ÖLÇÜDE İYİLEŞTİRMEK, KAS AĞRISI VE KRAMPTAN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ? 

 

- Vücutta 6 Kat Daha Fazla Su Tutunması (Hidrasyon)

- Üstün Elektrolit Yenileme 

- Daha Hızlı Kas İyileştirme 

- Daha Güçlü Performans 

bacakta Spor masajı
Spor Salonu Antrenörü

Enagic su iyonlaştırıcı, Kangen Su adı verilen Yüksek Alkali ve Çok Güçlü Anti-oksidan iyonize su üretir. Mikro kümelenmiş su, (5 molekül / küme karşısında 15 ila 20 arası) üstün su tutma, performans ve dayanıklılık için besinleri ve oksijeni taşımak üzere hücresel duvarlara altı kat daha verimli bir şekilde nüfuz eder. Bu mikro kümeleme, kasları daha hızlı iyileştirmek için hücre ve kas dokusundaki toksinleri çok daha iyi temizler.

Alkalidir, (1 milyon kat daha asidik olan pH 3.5 Gatorade’e karşın pH 9.5 su) yorgunluk ve ağrı öncesi laktik asit ve ürik asidi temizler. Antioksidandır, (morina karaciğeri yağından 2-3 kat daha fazla oranda) - kasları yenilemek için iltihabı önler.

Bir Spor Pratiği Sırasında Erkekler
Spor Egzersiz

Spor Hekimliği Fakültesi Yöneticisi Kangen Suyu’nu Test Ediyor: Kramp YOK!

Koç Rob Woodall'ın "kramp giren” futbolcular hakkında söylediklerini okuyun: “Kangen Suyu içtiklerinde Kramp GİRMEDİ. Ancak kramplara daha az duyarlı olan fakat Kangen Suyu içmeyen oyuncularda kramplar devam etti.”

 

İşin Özü: Sertifikalı bir güç ve sporcu antrenörü olarak görev yaptığım on iki yıl boyunca, bu ürünü kullanırken aldığımız sonuçları sağlayan başka bir ürün görmedim. Ben her zaman bu tür "sadece suyu iç, harika hissedeceksin" iddialarına karşı şüpheci olmuşumdur.
 

Spor Çorap

KANGEN SUYU TESTİ: "KRAMPTAN MUZDARİP" olarak sınıflandırdığımız yedi sporcumuz vardı. 26/9/2009 tarihli maçımızdan önceki hafta başladık ve sezonun geri kalanında da devam ettik. Bu süre zarfında yedi kişiden hiçbirinde kramp atağı olmadı. Programda olmayan sporcularda da kramp olayları yaşadık. Hepsi KANGEN SUYU’NU sevdi çünkü içtikçe içebileceklerini ve asla şişkinlik hissetmeyeceklerini fark ettiler. Tüm oyun boyunca devam ettik ve tek bir sporcuya bile kramp girmedi. Aslında, sonraki maçta kramplar nedeniyle birkaç rakip takım oyuncusu sorun yaşadı. Bazı sporcularım "daha güçlü", "daha atletik" ve ya "ayakları üzerinde daha hafif" hissettiklerini söylediler.

 

Değişim yaşayan şüpheci bir insan olarak, dürüstçe söyleyebilirim ki; kendinize ve sporcularınıza Kangen Suyu’nu en kısa zamanda tanıtmayı borç bilmelisiniz..

Spor Egzersiz

Hidrasyon ve Elektrolitler

 

Gatorade ve PowerAide gibi elektrolitleri yenilemek için kullanılan birçok sporcu içeceği vardır. Elektrolitler hücrelerin dışındaki sıvılarda doldurulmasına rağmen, elektrolitlerin kendileri ihtiyaç duyduğunuz yerde -hücrelerin içinde- yeteri kadar olmayabilir.

Kangen Su doğal elektrolitler sağlar. Ancak en önemlisi, mikro kümelenme yoluyla Kangen Su, elekrolitleri hücrelere Gatorade'den altı kat daha verimli bir şekilde taşır. Gatorade ve diğer sporcu içeceklerinin çoğu asidiktir. Asit, vücudu hücre gençleştirme, su tutundurma (hidrasyon) ve dayanıklılık için gerekli besinlerden yoksun bırakır. Kangen Su - diğer herhangi bir su veya içecekten çok daha iyi olarak- hücreleri çevreleyen sıvının derinliklerine gider, bu hücreleri yıkar ve besler. Böylece onlara daha hızlı iyileşme, daha fazla dayanıklılık, daha uzun süreli enerji ve daha fazla miktarda su tutunması (hidrasyon) sağlar. Sağlıksız Gatorade yerine laktik asidi hızla indirgeyen, çok daha üstün ve sağlıklı sportif  bir yaklaşım ve alternatiftir.

Spor yaralanması

Jillian Michaels - The Biggest Loser

 

Ünlü kilo verme ve fitness uzmanı ve NBC'nin "The Biggest Loser" tv şovu eğitmeni Jillian Michaels, kısa süre önce Los Angeles KFI AM Radyo’daki sohbette Enagic’in Kangen Suyu’nu, insanların kilo vermek ve vücutlarını yeniden dengeye getirmek için içmeleri gereken özel iyonize, alkali ve  mikro incelikteki su olarak onayladı..

Spor salonunda

Muscular Development Dergisi “… pH'ın sağlık ve kas kütlesi üzerinde derine işleyen bir etkisi vardır. Asidik pH'a sahip olmak sadece kas kütlesini eritmekle kalmaz, aynı zamanda plazma IGF-1 seviyelerini de düşürebilir. Asidik bir pH'a sahip olmak kas yapmaya elverişli değildir. 

Lider Profesyonel Spor Beslenme Uzmanı Enagic'i Seçti 

Shan Stratton, NBA, NFL, MLB, PGA, LPGA, NASCAR, NHL, NY YANKEES, AZ DIAMONDBACKS, HOUSTON ROCKETS, LA DODGERS ile çalışan Spor Beslenme Danışmanıdır. Kurt Warner, Maria Sharapova, Reggie Jackson, Cynthia Cooper gibi sayısız ünlü sporcuyla çalışmıştır.

 

Shan, sporcu topluluğuna 15 yıldan fazla bir süre, yüksek kaliteli takviyelerin, enzimlerin ve probiyotiklerin kullanımını teşvik edip danışmanlık yaptıktan sonra şunları söylüyor: "Kangen Suyu İçmek, sporcular için genel sağlık ve performansın eksik halkasıdır." 

Sporcu Antrenöründen Yüksek Performanslı Sporculara Derinlemesine Bir İnceleme; Vücudunuzu alkalileştirmenin performansı ve dayanıklılığı nasıl geliştirdiğini ve elektrolit kaybını nasıl azalttığını açıklayan çalışmalardır. 

Çalışma 1: Artan alkalinite, maksimum% 95 oksijen alımında (VO2 maks.) Sprint dayanıklılığında% 50 artışla sonuçlandı (2,98 dakika vs. 2,00 dakika).

Çalışma 2: En yüksek güç çıkışındaki (% 95) Sprint dayanıklılığı, vücut nispeten alkaliyse ve asidik (tipik sporcu) bir vücuttan % 175 daha iyiyse (kontrol için 438 saniyeye karşılık kontrol için 270 saniye) % 62 artmıştır (160 saniye). 

Çalışma 3: En yüksek güç çıkışında (% 95) Sprint dayanıklılığı, vücut asidik yerine nispeten alkali ise % 135 daha fazlaydı. (3,13 dakikaya karşı 5,44 dakika). Asidik bir vücuttaki kan plazması, daha az laktik asit içerir (böbrekler yoluyla vücuttan atılır) çünkü laktik asit kas dokusunda kalır ve glikoliz (yüksek enerjili bileşiklerin metabolik salınımı) durdurulur. 

Çalışma 4: Karbon Dioksit çıkışı yeterliliği, alkali (1,867) ile asit (1,717) gövdede % 8,7 daha yüksekti. Asit denekler daha düşük pik oksijen alımına ve karbondioksit çıkışına sahipti. 

Çalışma 5: Alkalinite egzersiz performansını artırır ve elektrolit kaybını azaltır. Yorulma süresi önemli ölçüde uzar. Elektrolit kas dokusuna daha verimli bir şekilde akar ve laktik asit de daha verimli bir şekilde dışarı atılır. 
 

Basketbol
Jujitsu Duruş
Su kayağı

Kas Ağrısı Yazan: Dave S., Melbourne Beach, FL

 

Kangen suyuyla üç ay önce tanıştım ve sadece bir gün sonra hemen faydasını gördüm. Egzersizlerimdeki yoğunluk artışı nedeniyle son dört haftadır eklemlerimdeki kas ağrısı ve sertlikten şikayet ediyordum. Suyu bir gün kullandıktan sonra ertesi sabah uyandığımda tutukluğumun ve ağrımın % 90'ının gittiğini fark ettim. Daha sonra su iyonlaştırıcısının arkasındaki bilimi araştırmaya başladım. Ve SD501'i satın alacak kadar ikna oldum. Suyu iki ay daha içtikten sonra kolesterolüm 255'ten 178'e düştü. Doktorum iki yıldan uzun süredir ilaç almam için uğraşıyordu ama reddettim ve bulabildiğim her doğal yolu denedim. Her altı ayda bir kanımı kontrol ettiriyordum ve doktor bana kan değerlerimin hala yüksek olduğunu ve karaciğeri çok fazla kolesterol üreten insanlardan biri olduğumu söyledi. Değerlerimdeki ani düşüşü gördükten sonra ne yaptığımı bilmek istedi. Ona sudan bahsettim. Çok ilgisini çekti ve bana yaptığım şeyi yapmaya devam etmemi söyledi. Suyu içmeye devam ediyorum ve şimdi dizlerimdeki eklemler daha az ağrılı. Artık Judo ve softbol gibi yıllardır oynayamadığım sporları yapabiliyor, herkese deneyimimi anlatıyorum.

Spor Salonu Fitness Eğitmenleri

Kangen Suyu® İçen Sporcular


Kangen Su'yu yaşam tarzlarına ve antrenman düzenlerine dahil eden sporcular için performansta inanılmaz gelişmeler yaşandı. Kangen Su, çok sayıda sporcu için olasılıkları değiştirdi. Maratoncular yirmili yaşlarından daha iyi koşuyorlar. Hokey oyuncuları vücut ağrıları olmadan buzdan çıkıyorlar. Jimnastikçiler daha esnekler. Hafta sonu tatilcileri (weekend warriors) bile daha az zorlanan, sağlam kas tanımına yapıyor.

Spor salonunda maskeli adam

Kangen Suyu’nun Etkileri

 

Kangen Suyun, kas hareketleri, performans ve esneklik sağlayabilen çok sayıda etkisi vardır. Her nefes aldığınızda, kaslarınız her kasıldığında, laktik ve pirüvik asit gibi üretilen metabolik asitler vardır. Bu asitlerin varlığı kasta yanma hissi, kas yorgunluğu ve kas güçsüzlüğü yaratır. Bu, iyileşme gerçekleşene kadar kasın daha fazla zorlanmasını önler. Dokularda ne kadar su varsa, bu asitlerin kas dokusundan çıkarılması o kadar kolay olur. Böylece, iyileşme süresini hızlandırabilir, mikro skar dokusunu ve metabolik asitlerden kaynaklanan zayıflığı azaltabilir. Bu da Kangen Su kullanıldığında, daha yüksek alkalinite ile asidik kalıntıları daha da hızlı bir şekilde azaltacak ve yaralanma olasılığı daha az olacaktır. Sporcular ve antrenörler, pH'daki küçük değişikliklerin bile performansı gerçekten etkileyebileceğini bilir. Çünkü kaslar en iyi işlerini çok dar bir pH aralığında yaparlar. Bu nedenle metabolitler pH’ı düşürünce kas fonksiyonu ve ATP enerjisi üretimi azalır. Böylece asitlik seviye ne kadar yüksekse kas da o kadar az kasılır. En yüksek performans için gerekli olan elektriksel uyarı bile önemli ölçüde düşer.

 

Formda Olma ve Sağlık

 

Bilinmesi gereken en önemli şey, bir sporcunun formda olmasının sağlıklı olduğu anlamına gelmediğidir. Aslında, birçok sporcu kronik yaralanma, iltihabi bozukluklar ve hatta erken dönem kanserden muzdariptir. Buna sebep, kas dokusunda kronik olarak bulunan yüksek seviyedeki metabolik asitler güçlü bir faktör olabilir. Kangen alkali suyunu alkali yoğun bir diyetle birleştirmek ise cevaptır. Alkaliniteyi arttırıp asidik yan ürünleri azaltarak, vücudun destek sistemleri daha verimli ve etkili bir şekilde çalışabilir. Yüksek proteinli, yüksek karbonhidratlı, enerji barından, spor içecekleri modelinden uzaklaşmak ve daha fazla meyve, sebze, tam tahıl ve kuruyemişe yönelmek yeni model bir terapi olabilir.

 

Süper Hidrasyon ve Atletik Performans

 

Yeniden yapılandırılmış Kangen Suyun ayırt edici özelliği olan süper su tutundurma (hidrasyon), performansı inanılmaz kılıyor. Elektrik sinyalleri hızlı bir şekilde ışık saçıyor, hücreye daha fazla oksijen giriyor ve VO2 max'ı (kişinin yoğun veya maksimal egzersiz sırasında kullandığı oksijen) artırıyor ve genellikle yağ hücrelerinde depolanan asidik atıklar kolayca uzaklaştırılıyor. Bu tip bir hidrasyon benzersizdir çünkü her hücreye ulaşır. Sporcular tarafından kullanılan hidrasyon içecekleri, vücudu alkalileştirici mineralleri soyan ve kemiklerden, kıkırdaktan ve dokulardan hayati kalsiyum çalan yüksek seviyelerde asitliğe sahiptir. Suyun yeniden yapılandırılması, dokularda diğer tüm su türlerinden daha hızlı emildiği anlamına da gelir. Ve tüm mineraller halihazırda suda her hücrenin erişebileceği bir biçimde mevcuttur.

Spor giyim

Bireysel Örnekler ve Profesyonel Doğrulama

 

- Wade Lightheart, 3-Kez Kanada “Doğal Vücut Geliştirme Şampiyonu”
Wade, Kanada Doğal Vücut Geliştirme Şampiyonası'nı kazanmak için vücut geliştirmeden emekli olduktan birkaç yıl sonra geri döndü. Kangen Su ile yaşadığı deneyimler hakkında bir kitap yazdı. Suyu içtikten sonraki günler içinde önemli miktarda vücut yağı kaybettiğini ve en tepe seviyesinin iki katından fazlası egzersizi ağrı, yorgunluk ve bitkinlik olmadan yapabildiğini söyledi. Wade, Kangen Su ™  kullanarak kişisel başarı öyküsünü ve bu olağanüstü suyun NASIL işlediğinin arkasındaki bilimi paylaşıyor. Ayrıca hidrasyon, dehidrasyon, asit-alkali dengesi ve serbest radikal hasarının spor yaralanmalarındaki rolü hakkında kritik bilgiler sunuyor. Başkalarının iyileşme sürelerini önemli ölçüde hızlandırmak, VO2 MAX'ı (oksijen taşıma kapasitesi) iyileştirmek ve yaralanma olasılığını azaltmak için Kangen Su’yun™ nasıl kullanabileceğini gösteriyor. 

Spor Tesisleri 1

- Shan Stratton, Spor Beslenme Danışmanı


Shan, NBA, NFL, MLB, PGA, LPGA, NASCAR, NHL, NY YANKEES, AZ DIAMONDBACKS, HOUSTON ROCKETS, LA DODGERS, vb. İçin Sportif Beslenme Danışmanıdır. Kurt Warner, Maria Sharapova, Reggie Jackson, Cynthia Cooper gibi sayısız ünlü sporcu ile çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. 15 yıldan fazla bir süredir sportif topluluğa yüksek kaliteli takviyeler, enzimler ve probiyotiklerin kullanımını teşvik edip danışmanlık yaptıktan sonra, Kangen Suyu® içmenin sporcular için genel sağlık ve performans açısından eksik kalan bağlantı olduğunu belirtiyor. Shan Enagic’in Kangen suyunu araştırdı, hatta Kangen Su iyonlaştırıcısını onaylamadan önce kendisi denedi. Shan, Enagic’in yönetici kadrosu ve bilim adamlarıyla bir araya geldi ve hem şirketin hem de ürünlerin bütünlüğünü kişisel olarak araştırdı. Bunun nedeni, çok sayıda yüksek güçlü spor figürü ve uluslararası koçlarla ilişkisi nedeniyle muazzam bir dürüstlüğe sahip olmasıdır. Shan bir beslenme uzmanı, spor takviyesi uzmanı ve ünlü bir motivasyon konuşmacısı olarak eğitim seansları ve kurumsal konuşma etkinlikleri ile uluslararası alanda tanınmaktadır.


     Shan, Amerika ve dünyanın “hasta bakımı” yaklaşımını gerçek bir Sağlık ve Zindelik Bakım sistemine dönüştürme görevine kendini adamıştır. Japon tıp camiasından onay mührüne sahip tek şirketin ürettiği cihazın alkalize, antioksidan yüklü, süper nemlendirici Kangen Su’yunu® içmenin sağlıkla ilgili muazzam yararları hakkında dünyayı eğitmeye yardımcı olan tutkulu uluslararası bir konuşmacıdır.

Su Sporları

-Susan Lark, Tıp Doktoru, Başarının Kimyası: En Üst Düzey Performansın Sırları

Susan Lark, “The Chemistry of Success: Secrets of Peak Performance” adlı kitabında, asit / alkali dengesinin en yüksek performans ve sağlıktaki rolünden bahsediyor. Aşağıda onun alkali su değerlendirmesi yer almaktadır. “Elektroliz yoluyla yaratılan alkali suyun faydaları, vücuttaki hücrelerin ve dokuların pH'ını nazikçe yükseltme ve asitleri nötralize etme yeteneğinin çok ötesindedir. Alkali su, elektroliz işlemi ile önemli sayıda serbest elektron kazandığı için, bu elektronları vücuttaki aktif oksijen serbest radikallerine bağışlayarak süper bir antioksidan haline gelebilmektedir.

Alkali su, fazla serbest elektronlarını bağışlayarak normal dokunun serbest oksijen radikalleri tarafından oksidasyonunu engelleyebilir." Elektroliz işleminin bir başka önemli faydasının, alkali suyun küme boyutunun musluk suyunun küme boyutundan yaklaşık yüzde 50 oranında azaltması olduğunu belirterek devam ediyor. "Bu, iyonize alkali suyun vücut tarafından çok daha kolay emilmesine olanak tanıyarak, suyun hidratlama yeteneğini, negatif iyonlarını ve alkalileştirici etkisini vücudun tüm hücrelerine ve dokularına taşıma yeteneğini artırıyor. Lark, "Aşırı derecede asidik iseniz, bir alkali su cihazı vücudunuzdaki tüm hücrelerin pH dengesini geri kazanmanın güvenli ve etkili bir yolu olabilir. Süper antioksidan görevi için fazla serbest elektronlar sağlayabilir" diyor.

 

Çoğu sporcu da dahil olmak üzere birçok insan, kabuklu yemiş, meyve ve sebze gibi yeterince alkali ve mineral açısından zengin yiyecek tüketmez. Bunun yerine diyetleri, et, balık, kümes hayvanları, yumurta ve süt ürünleri gibi yüksek miktarda asit oluşturan yiyecekler içerir. Bu diyet dengesizliği nedeniyle, sporcular genel sağlık ve sportif performansı etkileyen artmış asidoz riski altında olabilirler. Uygun hidrasyon aynı zamanda egzersiz yorgunluğunu önlemede önemli bir faktör olduğundan, Kangen iyonize Su tüketmek egzersiz öncesinde, sırasında ve sonrasında yardımcı olabilir. Performansdan ödün vermeye ek olarak, yeterince su tüketmemek kas kramplarına, genel yorgunluğa ve koordinasyon eksikliğine yol açabilir. Kısacası, yeterince su tüketen bir sporcu, neredeyse her zaman, tüketmeyenden daha iyi performans gösterecektir.

Formu Doldurun Size Ulaşalım

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page